WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
Whatsapp Destek!

Protein Tozu Nasıl Kullanılır Kaç Ölçek Yorumlayın

Protein Tozu Nasıl Hazırlanır?

Günümüzde spor için tercih edilen protein tozları hazırlanışı açısından da oldukça kolaydır. Bu sayede kişilerin ürünleri hazırlayıp günlük olarak tüketmelerini imkan tanınmaktadır. Protein tozlarını hazırlayabilmek için öncelikle shaker ismi verilen bardaklara ihtiyaç duyulur. Protein tozu nasıl hazırlanır bu bardakların içerisinde yaklaşık olarak 16 miligram kadar protein tozu eklenir ve belirtilen ölçüye göre de süt ya da su koyulur. Shakerin iyi bir şekilde çalkalanması sayesinde protein tozu hazır hale gelecektir. Bu içecek de antrenman öncesinde ve sonrasında tercih edilebilecektir. Ayrıca genel itibari ile, protein tozlarının taze sütlerden yapıldığı söylenebilir. Elde edilebilecek olan sütlere farklı maddelerin de karıştırılması sayesinde, lor olan kısmının haricindeki bölümler protein tozu için tercih edilmektedir.

Protein Tozu Nasıl Saklanır?

Protein tozunun genel olarak oda sıcaklığında tutulması gerekir. Kolay bozulabilen bir ürün olmasından dolayı buzdolabı gibi soğuk alanlarda ya da güneşin fazla gördüğü alanlarda saklanması protein tozu için zararlı olabilecektir. Protein tozları sitemizde yer alan ürünlerdir. Farklı markalarda yer alan bu ürünlerin tercih edilmesi için farklı markaların yer aldığı görülebilmektedir. Protein tozu nasıl saklanır protein tozunun en sağlıklı saklama koşulu ise oda sıcaklığıdır. Rutubetli ya da çok nemli olan yerlerde saklanmaması önerilir. Ayrıca kapağının iyi bir şekilde kapatılması da, ürünün zarar görmemesi açısından fayda sağlayacaktır. Güçlü kapaklara sahip olan bu ürünlerin bozulmaması adına, her zaman kapaklarının sıkılması gerekecektir.

Protein Tozu Nasıl Kullanılır Kaç Ölçek?

Protein tozunun spor öncesinde ya da sonrasında tüketilmesi önerilmektedir. Kimi zaman kahvaltı dönemlerinde de tüketilebilecek olan protein tozu günlük 2 defa kullanılması gereken ek gıda içerisinde yer alır. Protein tozu nasıl kullanılır kaç ölçek ölçek açısından incelenmesi gerektiğinde de protein tozunun İlk seferde 16 miligram, ikinci seferde 16 miligram olmak üzere toplamda 32 miligram günlük olarak tüketilmelidir. Süt ya da su ile karıştırma da sağlanabilir. Fazla kullanımının sağlanması sonucunda, daha fazla kas elde edilmeyecektir. Bunun için de belirtilen oranlara uyulması daha sağlıklı sonuçlar alınmasına yardımcı olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir