WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
Whatsapp Destek!

Protein Tozu İle Ne Kadar Sürede Kas Yapılır Yorumlayın

Protein Tozu Nasıl Yapılır?

Whey markasına ait olan protein tozlarının genel olarak taze sütler ile birlikte yapıldığı bilinmektedir. Bu taze sütlerin makineler yardımıyla karıştırıldığı görülür, ardından sütün içerisine farklı malzemelerle katılır. Protein tozu nasıl yapılır katılan bu malzemelerin bir süre sonra belli kısımlarının yoğunlaştığı gözle görülür. Bu yoğunlaşan kısma lor ismi verilir ve bu kısım protein tozunda kullanılmaz. Elde edilen sıvı kurutulur ve protein tozu olarak da şişelere bölünür, ardından satış için hazır hale getirilir. Genel olarak tüm protein tozlarının yapılış aşaması da buna benzemektedir. Farklı olan ölçüt ise, firmalarda kullanılan sütün kalitesi olmaktadır. Whey markasına ait olan protein tozlarının günlük sütlerden yapıldıkları bilinir. Aynı zamanda da, sütlerin sağlıklı olan ürünlerden seçildikleri görülebilecektir.

Protein Tozu Nasıl İçilir?

Protein tozu sporcuların günlük olarak alması gereken protein miktarını artırabilen bir unsurdur. Ek gıda olarak geçen bu unsur sayesinde spor yapan kişilerin daha rahat bir şekilde protein almaları mümkün hale gelmektedir. Protein tozu nasıl içilir günlük alınabilecek olan protein miktarının daha da fazlasına geçilmesi kişiler için yarardan çok zarar teşkil edebilecektir. Protein tozlarının genellikle süt ya da su ile birlikte alındığı bilinir. Özellikle de protein tozları için özel olarak oluşturulmuş karıştırma bardakları sayesinde tortular da engellenebilmektedir. Uzmanlar tarafından asıl olarak önerilen protein tozlarının süt ile birlikte kullanılmasıdır. Gaz gibi bir durum olduğunda da su ile kullanım sağlayabilir.

Protein Tozu İle Ne Kadar Sürede Kas Yapılır?

Protein tozunu tek başına kas yapmayacak bilinmelidir. Protein tozu ile ne kadar sürede kas yapılır öncelikle beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek ve bunun yanı sıra antrenmanlara da önem vermek kas kitlesinde artışı sağlayabilecek olan bir durumdur. Bu gibi ögelerden herhangi birisinin aksatılması durumunda kasların yapacağı fazla olmayacağı bilinmelidir. Bundan dolayı da protein tozları bu gibi durumlara uyum sağladığı sürece kas yapmaya devam edecektir. Özellikle de spora başladıktan sonra protein tozlarına kullanılması önerilir. 3 aylık bir süreçten sonra gözle görülür bir değişim de meydana gelecektir. Uyku düzeninde dikkat edilmesi gereken bir nokta olarak görülür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir